4283AE51K00039
Laird Technologies EMI
Product No:
4283AE51K00039
Description:
GK NICU NRS PU V0 DSH
User Guide
Operating Temperature -
Storage/Refrigeration Temperature 73°F (23°C)
Shape D-Shape
Plating - Thickness -
Material Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Product Status Active
Series 51K
Type Fabric Over Foam
Length 0.390" (9.91mm)
Shelf Life Start -
Mfr Laird Technologies EMI
Plating -
Height 0.079" (2.00mm)
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Attachment Method -
Width 0.157" (4.00mm)