4375AB51H09600
Laird Technologies EMI
Product No:
4375AB51H09600
Description:
GK NICU PTAFG PU V0 DSH
User Guide
Operating Temperature -
Storage/Refrigeration Temperature 73°F (23°C)
Shape D-Shape
Plating - Thickness -
Material Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Product Status Active
Series 51H
Type Fabric Over Foam
Length 96.000" (2.44m)
Shelf Life Start -
Mfr Laird Technologies EMI
Plating -
Height 0.094" (2.40mm)
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Attachment Method -
Width 0.201" (5.10mm)