44R02-3131-150
Power Dynamics, Inc.
Product No:
44R02-3131-150
Manufacturer:
Power Dynamics, Inc.
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C13 PANEL QC
User Guide
Number of Positions 3 per connection (3)
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 32.50mm x 72.20mm
Approval Agency cURus, VDE
Termination Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series 44R02
Panel Thickness 0.059" (1.50mm)