4531T-440-S
RAF Electronic Hardware
Product No:
4531T-440-S
Description:
HEX MALE-FEMALE STANDOFFPLAIN ST
User Guide
Diameter - Inside -
Color -
Material Steel
Gender Male, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Weight -
Series -
Length - Overall 0.531" (13.49mm)
Between Board Height 0.344" (8.74mm) 11/32"