4594-832-AL
RAF Electronic Hardware
Product No:
4594-832-AL
Description:
HEX MALE-FEMALE STANDOFFPLAIN AL
User Guide
Diameter - Inside -
Color -
Material Aluminum
Gender Male, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.313" (7.94mm) Hex
Weight -
Series -
Length - Overall 2.063" (52.39mm)
Between Board Height 0.594" (15.08mm)