47-21348-CL
NTE Electronics, Inc
Product No:
47-21348-CL
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
H/S 3IN 48IN CLEAR THIN
In Stock : 19
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Inner Diameter - Recovered 1.535" (39.00mm)
Shrink Temperature 110°C
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Clear
Recovered Wall Thickness 0.047" (1.19mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series Thin Wall
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 3.000" (76.20mm)