47-300206-BK
NTE Electronics, Inc
Product No:
47-300206-BK
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
H/S .79 IN 48 IN BLACK ME
In Stock : 56
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Inner Diameter - Recovered 0.118" (3.00mm)
Shrink Temperature 110°C
Operating Temperature -40°C ~ 120°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.059" (1.50mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series Medium Wall
Shrinkage Ratio 3 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.470" (11.94mm)