48026R2C5.5
Littelfuse Inc.
Product No:
48026R2C5.5
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
FUSE CARTRIDGE 480A 5.5KVAC
User Guide
Operating Temperature -
Applications Motor Protection
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 480A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 15.875" L x 3.000" W x 6.380" H (403.23mm x 76.20mm x 162.05mm)