Home / Oscillators / 500DLAC100M000ACF
minImg
500DLAC100M000ACF
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
500DLAC100M000ACF
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 1.9mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±10ppm
Current - Supply (Max) 16.5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 100 MHz