502BA103KDG2
Ohmite
Product No:
502BA103KDG2
Manufacturer:
Ohmite
Description:
10W 700J 10K OHMS 10% SLAB
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) 1.500" (38.10mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 2.000" L x 0.252" W (50.80mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient 0/ -2000ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 10 kOhms
Series 500
Power (Watts) 10W