Home / TVS Diodes / 5.0SMLJ22CA-TP
minImg
5.0SMLJ22CA-TP
Micro Commercial Co
Product No:
5.0SMLJ22CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AB (SMC)
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
In Stock : 3000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 141A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V