50SVPK33M
Panasonic Electronic Components
Product No:
50SVPK33M
Description:
CAP ALUM POLY 33UF 20% 50V SMD
In Stock : 2480
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 42.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series OS-CON™, SVPK
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 33 µF