Home / Oscillators / 511BAA148M500BAGR
minImg
511BAA148M500BAGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
511BAA148M500BAGR
Description:
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 23mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Function Enable/Disable
Series Si511
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVDS
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 148.5 MHz