Home / Oscillators / 511BAA74M2500BAGR
minImg
511BAA74M2500BAGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
511BAA74M2500BAGR
Description:
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 23mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 74.25 MHz