Home / Oscillators / 530JB14M3182DGR
minImg
530JB14M3182DGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
530JB14M3182DGR
Description:
XTAL OSC XO 14.3182MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 88mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Function Enable/Disable
Series Si530
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 14.3182 MHz