Home / Oscillators / 530MA161M133DGR
minImg
530MA161M133DGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
530MA161M133DGR
Description:
XTAL OSC XO 161.1330MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 121mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 161.133 MHz
Package Tape & Reel (TR)
Base Product Number 530MA