Home / Oscillators / 544ABAC001975BBG
minImg
544ABAC001975BBG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
544ABAC001975BBG
Description:
XTAL OSCILLATOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 100mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Frequency Stability ±10ppm
Current - Supply (Max) 132mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Function Enable/Disable (Reprogrammable)
Series Ultra™ Si544
Type XO (Standard)
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V, 3.3V
Output LVPECL
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 40.8 MHz