56YSD15S-2400630
Ideal Power Ltd.
Product No:
56YSD15S-2400630
Manufacturer:
Ideal Power Ltd.
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 15W
In Stock : 169
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Input Type AC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency BSMI, CE, EAC, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 3.54" L x 0.71" W x 2.28" H (90.0mm x 18.0mm x 58.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 630mA
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Series 56YSD15S (15W)
Power (Watts) 15W
Efficiency 86%