57-6D-500-4
NTE Electronics, Inc
Product No:
57-6D-500-4
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 3W
In Stock : 240
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Positive Center
Operating Temperature -
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Approval Agency cURus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension -
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Series -
Power (Watts) 3 W
No Load Power Consumption -
Cord Length -
Region Utilized North America
Efficiency -
Voltage - Output 6V
Mfr NTE Electronics, Inc
Package Bag
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC