Home / Oscillators / 581L12805CAT
minImg
581L12805CAT
CTS-Frequency Controls
Product No:
581L12805CAT
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Frequency Stability ±500ppb
Current - Supply (Max) 9.5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 581
Function -
Type VCTCXO
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 12.8 MHz