Home / Oscillators / 581L128X2CTT
minImg
581L128X2CTT
CTS-Frequency Controls
Product No:
581L128X2CTT
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Frequency Stability ±280ppb
Current - Supply (Max) 9.5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function -
Type TCXO
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 12.8 MHz