Home / Oscillators / 591AF000127DGR
minImg
591AF000127DGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
591AF000127DGR
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 125mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Si591
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 127 MHz