5GK101JAFAI
KYOCERA AVX
Product No:
5GK101JAFAI
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 100PF 100V N750 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient N750
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 pF