5NT221MEDCI
KYOCERA AVX
Product No:
5NT221MEDCI
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 220PF 3KV Y5F RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient Y5F
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 pF