5SK682MADAA
KYOCERA AVX
Product No:
5SK682MADAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 6800PF 100V Y5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6800 pF