600S220GT250XT
American Technical Ceramics
Product No:
600S220GT250XT
Description:
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0603
In Stock : 11790
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series ATC 600S
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.89mm)
Mfr American Technical Ceramics
Capacitance 22 pF