603HR010
Ohmite
Product No:
603HR010
Description:
RES 0.01 OHM 3% 1/4W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.155" L (3.94mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 mOhms
Series 60
Power (Watts) 0.25W, 1/4W