604HR025E
Ohmite
Product No:
604HR025E
Description:
RES 0.025 OHM 3% 3/8W AXIAL
In Stock : 158
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.250" L (6.35mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 25 mOhms
Series 60
Power (Watts) 0.375W, 3/8W