607HR050E
Ohmite
Product No:
607HR050E
Description:
RES 0.05 OHM 3% 3/4W AXIAL
In Stock : 168
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.630" L (16.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 mOhms
Series 60
Power (Watts) 0.75W, 3/4W