610HR005E
Ohmite
Product No:
610HR005E
Description:
RES 0.005 OHM 3% 1W AXIAL
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.650" L (16.51mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5 mOhms
Series 60
Power (Watts) 1W