615HR020E
Ohmite
Product No:
615HR020E
Description:
RES 0.02 OHM 3% 1.5W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.750" L (19.05mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Series 60
Power (Watts) 1.5W