628-13W6624-3NC
EDAC Inc.
Product No:
628-13W6624-3NC
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS VERT SLDR
User Guide
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 30A
Features Shielded
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 13W6
Operating Temperature -55°C ~ 125°C