628-24W7224-2ND
EDAC Inc.
Product No:
628-24W7224-2ND
Description:
CONN D-SUB RCPT 24POS VERT SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Features Board Lock, Shielded
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 24W7
Operating Temperature -55°C ~ 125°C