628-27W2222-4NA
EDAC Inc.
Product No:
628-27W2222-4NA
Description:
CONN D-SUB RCPT 27POS SLDR CUP
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Features Shielded
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 27W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C