628-27W2224-2T2
EDAC Inc.
Product No:
628-27W2224-2T2
Description:
CONN D-SUB RCPT 27POS VERT SLDR
User Guide
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Features Shielded
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 27W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C