628-47W1622-2TA
EDAC Inc.
Product No:
628-47W1622-2TA
Description:
CONN D-SUB RCPT 47POS SLDR CUP
User Guide
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C