629W13W3340-2NC
EDAC Inc.
Product No:
629W13W3340-2NC
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SLDR
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Operating Temperature -55°C ~ 125°C