629W17W2240-2N2
EDAC Inc.
Product No:
629W17W2240-2N2
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SLDR
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents, Shielded
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C