630HR050
Ohmite
Product No:
630HR050
Description:
RES 0.05 OHM 3% 3W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 1.664" L (42.27mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 mOhms
Series 60
Power (Watts) 3W