633W-60ORN
E-Z-Hook
Product No:
633W-60ORN
Manufacturer:
E-Z-Hook
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"
User Guide
1st Connector Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
Stacking Method Non Stackable
Configuration Banana to Grabber, Hook
Current Rating (Amps) 4A
2nd Connector Mini Hook
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series E-Z-MINI-HOOK™ X100W
Type Patch Cord
Contents 1 Lead, Orange
Mfr E-Z-Hook
Material - Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Length 60.0" (1524.00mm)
Package Bulk
Base Product Number 633W-60