Home / Oscillators / 654P15363I2T
minImg
654P15363I2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
654P15363I2T
Description:
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 88mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 654P/L
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 153.6 MHz