6TPC47MB
Panasonic Electronic Components
Product No:
6TPC47MB
Description:
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
In Stock : 41897
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B1
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series POSCAP™ TPC
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF