7-13U-BD-12
Leader Tech Inc.
Product No:
7-13U-BD-12
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
0.07 X 0.13 BD 12--7-13U-BD-12--
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 121°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape -
Plating - Thickness -
Material Beryllium Copper
Product Status Active
Series -
Type Fingerstock
Length 12.000" (304.80mm)
Shelf Life Start -
Mfr Leader Tech Inc.
Plating Unplated
Height 0.070" (1.78mm)
Shelf Life -
Package Bulk
Attachment Method Adhesive
Width 0.130" (3.30mm)