701W-X2/09
Qualtek
Product No:
701W-X2/09
Manufacturer:
Qualtek
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL SLDR
User Guide
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 26.70mm x 20.50mm
Approval Agency CSA, UL, VDE
Termination Solder
Mounting Type Panel Mount, Snap-In; Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series 701W
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness 0.031" ~ 0.079" (0.79mm ~ 2.00mm)
Current Rating - Appliance Inlet 10A