710W-00/03
Qualtek
Product No:
710W-00/03
Manufacturer:
Qualtek
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PNL QC
In Stock : 41515
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 32.50mm x 25.00mm
Approval Agency CCC, CSA, TUV, UL
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Flange
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series 710W
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 10A
Connector Style IEC 320-2-2/F
Mfr Qualtek
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Accomodates a Fuse No
Features -
Filter Type Unfiltered - Commercial
Package Bulk
Switch Features -
Current Rating - Filter -
Base Product Number 710W-00