719W-00/04
Qualtek
Product No:
719W-00/04
Manufacturer:
Qualtek
Description:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
In Stock : 20200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 27.30mm x 31.40mm
Approval Agency CSA, TUV, UL
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Flange
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series 719W
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 10A
Connector Style IEC 320-C14
Mfr Qualtek
Connector Type Receptacle, Male Blades - Module
Accomodates a Fuse Yes (Fuse Not Included)
Features -
Filter Type Unfiltered - Commercial
Package Bulk
Switch Features -
Current Rating - Filter -
Base Product Number 719W-00