Home / Memory / 71V3578YS133PF
minImg
71V3578YS133PF
IDT, Integrated Device Technology Inc
Product No:
71V3578YS133PF
Package:
100-TQFP (14x20)
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 100TQFP
In Stock : 359
Ext Price
  • 139
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 133 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 256K x 18
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 100-TQFP (14x20)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 4.2 ns
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V