Home / Memory / 71V67602S150PFGI
minImg
71V67602S150PFGI
IDT, Integrated Device Technology Inc
Product No:
71V67602S150PFGI
Package:
100-TQFP (14x14)
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 150 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 256K x 36
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 100-TQFP (14x14)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.8 ns
Memory Size 9Mbit
Package / Case 100-LQFP
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V