73L7R43G
CTS Resistor Products
Product No:
73L7R43G
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Package:
2512
Description:
RES 0.43 OHM 2% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 430 mOhms
Series 73Lx
Power (Watts) 1W