Home / Fuses / 74-3FG125MA
minImg
74-3FG125MA
NTE Electronics, Inc
Product No:
74-3FG125MA
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
FUSE GLASS 125MA 250VAC CART
In Stock : 680
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 20
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency cULus
Current Rating (Amps) 125 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.394" L (3.60mm x 10.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Cartridge
Voltage Rating - AC 250 V